parku i semanit

Pastrohet parku i Semanit! Vullnetarët: Ndal sjelljes barbare me mjedisin

Parku i pishave ne zonën turistike të semanit në Fier, është një destinacion i mrekullueshëm për të kaluar fundjavat. Rikonstruksioni i rrugës e ka bërë atë të arritshëm në një kohë shumë të shkurtër për banorët e qytetit të Fierit.

Shihni pyllin e Semanit të mbuluar nga tymi, operacioni i FA-ve

Gazetari Ervis Kuci ka siguruar për “BalkanWeb” pamjet nga droni të pyllit të Semanit që u përfshi sot nga flakët duke shkatërruar një pjesë të madhe pishash. Bregdeti dhe pylli janë mbuluar nga tymi që ngjitet lart dhe Forcat e Armatosura luftojnë për shuarjen e flakëve me helikopterë dhe kova gjigande. Mësohet se një helikopter i Forcës Ajrore ka ndërhyrë prej disa minutash për shuarjen e flakëve të zjarrit të nisura mëngjesin e sotëm përveç 4 zjarrfikëseve.