peshkaqen i bardhe

A e dinit që peshkaqenët… “fluturojnë”?

Një nga grabitqarët më vdekjeprurëse në botë, peshkaqeni i bardhë ka demostruar fuqinë e tij në ujërat pranë një ishulli në Afrikën e Jugut. Pamje mahnitëse janë kapur nga fotografi Yirui Heng, nga Singapori, i cili së bashku me disa miqtë e tij ndodheshin në Afrikën e Jugut. Ata i hedhin një karrem peshkaqenit të bardhë kur kishin parë që ai i ishte afruar anijes së tyre. Pamjet më pas ishin me të vërtetë të jashtëzakonshme. Peshkaqeni i bardhë fluturon në ajër në tentativë për të kapur karremin. Kjo ishte hera e parë që Yirui përballej me një peshkaqen të bardhë dhe për këtë ai shprehet se ka qenë shumë me fat.