Tungurahua

Pamje spektakolare, shpërthen vullkani Tungurahua

Kjo foto spektakolare është shkrepur gjatë momentit të shpërthimit të vullkanit Tungurahua. Koni vullkanik ka rinisur erozionin e tij pak ditë më parë në Ekuador dhe fotot e tij spektakolare janë shkrepur edhe nga hapsira nga satelitët e NASA-s.