Bill Gates bashkon një grup shumëkombësh investitorësh për të investuar në energji të pastër

Bill Gates dhe një grup investitorësh elitë, së bashku me bashkëthemeluesin e Facebook Mark Zuckerberg, bashkëthemeluesin e Alibaba Jack Ma, themeluesin e Amazon Jeff Bezos, bashkëthemeluesin e Linkedin Reid Hoffman dhe themeluesin e Sales Force Marc Benioff kanë njoftuar themelimin e një koalicioni për zhvillimin e bazave të reja të energjisë.

Vijo leximin

Print

Pekini mes zotimeve në COP21, sërish rekord smogu

Shkollat e Pekinit kanë pezulluar çdo veprimtari në mjedis të hapur për të mbrojtur nxënësit nga ndotja e ajrit, që për të pestën ditë radhazi ka prekur nivele rekord. Kryeqyteti kinez është mbuluar nga një smog që e ul shikeushmërinë në vetëm disa dhjetëra metra.

Vijo leximin

Print

Papa Françesku jep paralajmërime të ashpra përpara zhvillimit të konferencës për ndryshimet klimatike në Paris.

Papa Francesku zhvilloi sot një Meshë historike në Kenia para se të jepte disa paralajmërime të ashpra disa ditë para zhvillimit të konferencës për ndryshimet klimatike në Paris. Papa tha se do të ishte trishtuese,dhe madje ka guxuar të thotë katastrofike, që disa interesa të veçanta të kërkojnë të mbizotërojnë mbi të mirën e përbashkët dhe të çojnë në manipulimin e informacionit për të mbrojtur planet dhe projektet e tyre.

Vijo leximin

Print

News

Archive of all EEA's news releases.

Top Environment News -- ScienceDaily

Top stories featured on ScienceDaily's Plants & Animals, Earth & Climate, and Fossils & Ruins sections.
Feed not found.

Reuters: Environment

Reuters.com is your source for breaking news, business, financial and investing news, including personal finance and stocks. Reuters is the leading global provider of news, financial information and technology solutions to the world's media, financial institutions, businesses and individuals.

BBC News - Science & Environment

BBC News - Science & Environment

Environment | The Guardian

Latest Environment news, comment and analysis from the Guardian, the world's leading liberal voice

Environmental News Network

Environmental News Network