Kalendari Mjedisor

Zjarr i madh mbi parkun e Viroit në Gjirokastër, flakët favorizohen nga era, zjarrfikësit në terren

Një zjarr ka përfshirë këtë pasdite kodrat mbi parkun e Viroit në Gjirokastër.

By admin

Një zjarr ka përfshirë këtë pasdite kodrat mbi parkun e Viroit në Gjirokastër.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për “BalkanWeb” se flakët kanë përfshirë shkurret, ndërsa në terren ndodhen forcat zjarrfikëse të Gjirokastrës, të cilat po punojnë për neutralizimin e situatës dhe moslejimin e përfshirjes së pishave nga zjarri.

Raportohet se flakët e zjarrit po favorizohen edhe nga era.