Kalendari Mjedisor

Mjegulla mbulon bregdetin e Adriatikut

Temperaturat e larta gjatë mesnatës, kanë bërë që qyteti i Durrësit të zgjohet në një realitet ndryshe.

By admin

Mjegulla e dendur përfshiu të gjithë bregdetin, si edhe zonën qendrore të qytetit.

Top Channel bën të ditur se kjo ngjarje e pazakontë për stinën e verës, ka shkaktuar vonesa në ankorimet dhe lëvizjen e trageteve.

Ky fenomen është krijuar si pasojë e temperaturave të larta dhe mungesës së erës gjatë orëve të para të mëngjesit.

Gjithashtu, mjegulla edhe pse më pak e dukshme, ka qenë e pranishme edhe në disa gjire të tjera të bregdetit.

Për t’u njohur më tepër me artikullin, klikoni TopChannel