Kalendari Mjedisor

Zjarr në Malin e Thatë, digjen 10 hektarë tokë

Zjarr në Malin e Thatë, digjen 10 hektarë tokë

By admin

Zjarri ka përfshirë një sipërfaqe me bimësi të ulët në Malin e Thatë në Korçë.

Bëhet me dije se zjarri ka rënë mbrëmjen e së premtes, ndërsa ka vijuar dhe këtë të shtunë.

Forca të shumta zjarrfikëse dhe pyjorja e bashkisë Maliq janë angazhuar për shuarjen e zjarrit, ndërsa 10 hektarë tokë janë përfshirë nga flakët.