Kalendari Mjedisor

Ndezi zjarr në pronë shtetërore me qëllim hapjen e kullotave, arrestohet në flagrancë 59-vjeçari

TIRANË, 13 prill /ATSH/ Policia e Gjirokastrës ka  arrestuar në flagrancë një 59-vjeçar, i cili ndezi zjarr në pronë shtetërore me qëllim hapjen e kullotave.

By admin

TIRANË, 13 prill /ATSH/ Policia e Gjirokastrës ka  arrestuar në flagrancë një 59-vjeçar, i cili ndezi zjarr në pronë shtetërore me qëllim hapjen e kullotave.

Policia e Shtetit njoftoi sot se, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gjirokastër, në vijim të punës për identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarr-vënieve, arrestuan në flagrancë shtetasin I. M., 59 vjeç, banues në fshatin Plesat, Gjirokastër, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Ky shtetas u arrestua në flagrancë, pasi ka ndezur zjarr në pronë shtetërore, në vendin e quajtur “Kulla”, në fshatin Plesat, Gjirokastër dhe për pasojë është djegur një sipërfaqe toke me bimësi të egra.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme./ ata.gov.al