Aktiviteti njerëzor


Operacioni “Bregdeti ynë” vihet në zbatim

Në të gjithë vendin nis të hënën e javës së ardhshme, pastrimi i vijës bregdetare dhe jo vetëm.

LEXO ME SHUME >


Nismë e Bashkisë Gjirokastër: Ekspozimi i luleve dekorative në godinat muzeore

"I dua lulet në dritare" është nisma e ndërmarrë nga Bashkia Gjirokastër, për rijetëzimin e godinave muzeore, në shërbim të zhvillimit të turizmit.

LEXO ME SHUME >


IKMT kërkon ndërhyrje emergjente nga bashkia Dibër

IKMT kërkon ndërhyrje emergjente nga bashkia mbi ndërtimet e paligjshme dhe prerja e pyjeve pa kriter në qarkun Dibër,

LEXO ME SHUME >


Mullinjtë e Çermenikës lihen pa ujë, shkak mbeten hidrocentralet

Sipas raportimit të bërë nga Citizens Channel, në prill të 2021, banorët e 10-fshatrave të krahinës së Çermenikës së bashku me disa prej kryepleqve u mblodhën në fshatin Marinaj të Librazhdit për të protestuar pasojat e ndërtimit të hidrocentraleve në zonë.

LEXO ME SHUME >


Aksion në grykëderdhjen e lumit Ishëm/ Mbi 600 thasë me plastikë u mblodhën nga studentët dhe gjimnazistët

Top Channel raporton se me dhjetra studentë dhe gjimnazistë nga Durrësi e Tirana janë përfshirë këtë fundjavë në një aksion pastrimi në grykëderdhjen e lumit Ishëm.

LEXO ME SHUME >

Qëndroni më të informuar për mjedisin

Regjistrohuni për të marrë përmbledhjen ditore të lajmeve mjedisore në e-mailin tuaj.