Aktiviteti njerëzor


Ndezi zjarr në tokën e tij, por u dogj një sipërfaqe e madhe pyjore, vihet nën hetim 59-vjeçari

Një 59-vjeçar është vënën nën hetim pasi ndezi zjarr në tokën e tij dhe më pas flakët u përhapën duke djegur një sipërfaqe të madhe pyjore.

LEXO ME SHUME >Përfshihet sërish nga flakët një sipërfaqe me pisha në Krastë, dyshohet i qëllimshëm, në terren dy zjarrfikës

Është riaktivizuar sërish zjarri në Krastë të Krujës.
Kjo është e disata herë që zonës i vihet zjarri, për pasojë flakët kanë shkrumbuar sipërfaqe të mëdha më pisha e shkurre.

LEXO ME SHUME >


Iu vunë zjarrin tokave të tyre, për pasojë u dogjën edhe sipërfaqet me pemë frutore dhe ullinj

Lushnjë/Iu vunë zjarrin tokave të tyre, për pasojë u dogjën edhe sipërfaqet me pemë frutore dhe ullinj, procedohen penalisht 3 shtetas.  

LEXO ME SHUME >


Përfshihet nga flakët sipërfaqja me shkurre dhe pisha në Krastë të Krujës

Një sipërfaqe e konsiderueshme pishash dhe shkurresh është përfshirë nga flakët në Krastë të Krujës.

LEXO ME SHUME >

Qëndroni më të informuar për mjedisin

Regjistrohuni për të marrë përmbledhjen ditore të lajmeve mjedisore në e-mailin tuaj.