Aktiviteti njerëzor


Ndezi zjarr me qëllim hapjen e kullotave, arrestohet në flagrancë 52-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin R. H., 52 vjeç, banues në Libohovë, për veprën penale "Shkatërrimi i pronës me zjarr".

LEXO ME SHUME >


Bulqizë - U kap duke prerë lëndë drusore dhe më pas i vuri zjarrin një sipërfaqe me bimësi, vihet në pranga 54-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë,  në shtratin e lumit Drini i Zi , kanë konstatuar shtetasin M. H, duke prerë  dhe ngarkuar në automjetin e tij lëndë drusore. Ky shtetas pranë vendit ku po priste lëndën drusore  i ka vënë zjarrin një sipërfaqe me bimësi dhe për pasojë është djegur një sipërfaqe prej 5 hektarë.

LEXO ME SHUME >


Në Zall-Gjoçaj, vendin e ujit e ka zënë etja

Bagëtitë e Ismet Kolecit u dynden dje në shtratin e lumit për të pirë ujë, por çka gjetën ishte një shtrat lumi i tharë, të cilit, si dëshmi ekzistence, i kishin mbetur vetëm gurët.

LEXO ME SHUME >


I vuri flakën pyllit për të hapur kullota, arrestohet 60-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka vendosur në pranga 60-vjeçarin D. S., pasi dyshohet se ka ndezur zjarr me qëllim hapjen e kullotave. Raportohet se ai ka ndezur zjarr në lagjen “Ullishte” në fshatin Maknor, ndërsa si pasojë e erës zjarri ka djegur një sipërfaqe toke në pyllin e Maknorit.

LEXO ME SHUME >


Qëndroni më të informuar për mjedisin

Regjistrohuni për të marrë përmbledhjen ditore të lajmeve mjedisore në e-mailin tuaj.